GSM Mobil Konteyner

GSM Mobil Konteyner

Gelişen teknoloji ile sektörel olarak birçok iş ağı oluşmuştur ve zaman içerisinde de gelişmektedir. Gelişen teknoloji ile insan hayatında büyük yer kaplayan cep telefonları, zaman içerisinde de fonksiyonlarını geliştirmiştir ve sadece iletişim aracı olmaktan çıkmıştır. Cep telefonları artık mobil taşıyıcı duruma gelmiş durumdadır ve bilgisayarların yerini yavaş yavaş almaktadır. GSM operatörleri, gelişen ağ için yeterli desteği sağlamalı ve mevcut olan talebi yeterli kılarak talebinin üzerinde çalışmalar yapmak zorundadır. Bu bilgiler doğrultusunda GSM operatörlerinin kurduğu baz istasyonlarının ekipmanlarını güvenilir bir şekilde koruyarak verimliliğini arttırabilmeleri için GSM mobil konteyner ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Bilindiği üzere konteynerler kısa süre içerisinde ve özel isteklere göre üretilebilen yapılar olduğu için GSM operatörleri tarafından sıkça tercih edilmektedir. Betonarme yapılara göre daha az maliyetli ve demonte olabilmesi özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

GSM mobil konteynerler, yaygın bir şekilde kullanılmakta olan telefonların iletişim ağı için önemli bir dereceye sahiptir. GSM baz istasyonları ve özel cihazların barındırılmasında önem taşır ve güvenli bir yapıya sahiptir. GSM mobil konteyner, kullanılacak sektöre özel elektrik sistemleriyle ve alt yapısıyla donatılmaktadır. İsteğe bağlı olarak klima ve benzeri cihazlar ile donatılabilmektedir.

İster nemli bir ortamda olsun isterse çetin hava koşullarında olsun üretilen GSM mobil konteyner iyi izoleli, güvenli ve ekonomik çözümler sunmaktadır. GSM operatörlerinin tercihine ve ihtiyacına uygun olarak modern tesislerde ve kısa sürede üretimi yapılıp tüm mevsim koşullarına uygun olarak özel güvenlik içerisinde üretilmektedir. İhtiyaç duyulan tüm ekipmanlar güvenle korunacak şekilde bir tasarım ve teknolojiyle üretimi sağlanır. GSM Mobil Konteyner; genel amacı elektronik ekipmanların güvenli bir şekilde muhafaza edilmesidir.

GSM mobil konteynerler sistem olarak birbirine geçme kilitli panellerden oluşmaktadır ve bu sayede çevresel faktörlerden (ısı, ses, su, ışık, toz) korunmaktadır. Ülkemizde, her türlü hava koşullarında kullanımı ve tekrar sevkiyatı için istenilen sahada montajından sonra tekrar demonte olacak şekilde sevkiyatı yapılabilir. Vinç veya forkliftler sayesinde taşıma işlemi gerçekleştirilir. GSM mobil konteynerlerin tercih edilmesinin sebebi hızlı montaj ve sevk ile demonte özelliğinin bulunmasıdır.

Üretilecek GSM mobil konteynerlerin ölçüleri ve özelliği, müşterinin isteği doğrultusunda değişiklik arz eder.

GSM Mobil Konteynerlerin Avantajları

  • Hızlı ve az maliyetli olması
  • Demonte özelliği ile istenilen şekilde taşınabilmesi
  • 4 mevsim hava koşullarına karşı dayanıklı olması
  • Konteyner harici kurulan baz istasyonlarının yarattığı çevresel görüntü kirliliğini engellemesi
  • İsteğe göre hazırlanıyor olması
  • Konteyner içerisinde kurulmasından dolayı daha güvenilir olarak saklanması

GSM mobil konteyner, bir diğer önemli faktörü geleneksel olarak kurulan baz istasyonlarının çevrede yarattığı görüntü kirliliğidir. Kentleşmeye gidilmesiyle birlikte bu kirliliğin konteynerler aracılığı ile giderilmesi çok anlamlı bir çalışmadır. Konteynerlere doğru kayma gösteren bu yapılaşma, hem görsel açıdan hem de güvenlik açısından daha önemli bir çalışmadır.