Evsel Atık Konteyner

Evsel Atık Konteyner

Evsel atık konteyner kullanılması olmazsa olmaz ihtiyaçların başında gelmektedir. Çünkü evlerden çıkan atıklar hiçte azımsanmayacak çoğunluktadır. Bu atıkların güvenli bir şekilde saklanması ve korunması gerekmektedir. Evsel atık konteynerlerin kullanılmaması durumunda insanlar çöpleri ve evlerden çıkan her şeyi direkt olarak sokağa veya boş buldukları alanlara bırakacaktır. Bu atıklar ise bu alanlardan toplanana kadar her türlü dış müdahaleye açık olacak ve sağlık açısından olumsuzluk oluşturacaktır. Çünkü bu çöpleri ve atıkları kediler köpekler parçalayacak ve etrafa yayılmasına neden olacaktır. Etrafa yayılan bu atıklar hoş olmayan görüntüler ve pis kokular üretecektir. Sineklerin üremesine ve zararlı bakterilerin oluşmasına neden olacaktır. Neticesinde ise tüm çevreye hastalık yayılması ve doğanın tahribatı söz konusu olacaktır. Bu durumun önüne geçmek temiz çevre sağlıklı toplum oluşturmak adına her hane, apartman veya site kendisine ait evsel atık konteyner bulundurmak zorundadır.

Dayanıklı Ve Kullanışlı Konteynerler

İçindekiler

  • Evsel atık konteyner metal veya sert plastikten üretilmektedir. Üstten açılmalı tekli veya ikili kapak sistemi bulunmaktadır. Kolay açılabilen bu kapaklar sayesinde atıkların atılması da son derece basit olmaktadır.
  • Evsel atık konteynerler ebatlarına göre iki tekerlekli veya dört tekerlekli olarak üretilmektedir. Kullanım yoğunluğuna göre gerekli hacimde olan ürünlerin seçilmesi gerekir. Çok daireli apartmanlar bu konteynerleri birden fazla sayıda alarak tüm hanelerin ihtiyacını karşılayabilir. Müstakil evler için ise daha küçük hacimli evsel atık konteynerleri tercih edilebilir.
  • Evsel atık konteyner her türlü dış etkiye ve hava muhalefetine karşı yüksek dayanıklılık gösteren, uzun yıllar kullanım olması halinde bile özelliklerinden bir şey kaybetmeyen ürünlerdir.
  • Yağmur, kar ve UV ışınlarına karşı dayanıklı olarak üretilen bu konteynerler aynı zamanda ergonomik kullanım rahatlığı da sunmaktadır. Kolay taşınması ve dökülmesi için ağırlık merkezleri özel olarak tasarlanmıştır.
  • Atık konteyner gerekli bütün hijyen kurallarına göre üretilmiş olup mikrop barındırmaz ve hastalık oluşturmayacak şekillerde üretilmiştir.
  • Evsel atık konteyner ürünlerinde kullanılan tekerlekler dolma tekerlek olup, hiçbir şekilde delinme veya patlama gibi bir sorunla karşılaşılmadan kullanılmaktadır. Ayrıca teker üzerine koruyucu bir şerit çekilerek tekerin direkt olarak zeminle müdahalesi de önlenmiş oluyor. Tekerleri birbirine bağlayan demir ise çelikten yapılmış olup yüksek ağırlıklarda bile dayanıklılık sağlamaktadır. Ayrıca tekerleklerde emniyet kilidi bulunmaktadır. Durur halde iken zemin eğiminden dolayı hareket etmesi imkânsızdır.
  • Evsel atık konteyner istenilen her renkte üretilmekte ve üzerlerine her türlü baskı, yazı ve damga uygulanabilmektedir.

Yaratıcı Çözümler İle Evsel Atık Konteynerler

Profesyonel şekilde konteyner üreten firmalar internet üzerinden veya telefon yolu ile istediğiniz evsel atık konteyner siparişini alarak çok kısa bir sürede bu ürünleri hazırlamaktadır. Özel tasarım veya farklı bir model istiyorsanız bir süre sonra bu ürünler de hazırlanmakta ve direkt olarak üretici firma tarafından adrese getirilmektedir. İstenilen uygulanan bu konteynerler için korumalı bir alan da yapılabilmektedir. Çevresinin metal saçlar ile çevrilerek içine konteynerlerin yerleştirildiği bu alan görsel açıdan ve temizlik açısından da son derece kullanışlı ve şık durmaktadır.

Hem Çevre Koruması Hem İnsan Sağlığı İçin Kullanılmalıdır

Evsel atık konteyner kullanımı ile hem çevrenin korunmasını hem de çocuklarınızın sağlığını korumuş olursunuz. Sokak ortasına atılan çöpler ile direkt olarak çocuklar yüz yüze gelecektir. Çünkü onların oyun alanlarına atılan bu çöpler son derece olumsuz durumlar yaratacaktır. Hem oyun alanlarının kirlenmesine hem de sağlıklarının bozulmasına neden olacak evsel atıklar için kesinlikle çöp konteyneri kullanılmalıdır. Tahmin ettiğiniz fiyatlardan daha düşük olan evsel atık konteyner ürünlerinin sağladığı işlevleri başka hiçbir üründe bulmanızın mümkünü yoktur.