Sıkça Sorulan Sorular

Yapılmış binalarınızı nereden görebiliriz?

İçindekiler

Fabrikamızı ziyaret ederek görebilirsiniz. Adresimiz Cumhuriyet mahallesi, Güney Yan yol Caddesi, No: 24 Gebze/Kocaeli

Taksit yapıyor musunuz?

Evet, taksit seçeneğimiz mevcut. Türkiye Finans Katılım Bankası ile yapmış olduğumuz anlaşma ile müşterilerimize 50 bin TL’ye kadar kredi kullanma imkanı veriyoruz. Toplamda 36 aya kadar taksit yaptırabilirsiniz.

Prefabrik evler sökülüp başka bir yere kurulabiliyor mu?

Evet, prefabrik evleri söküp başka bir yere kurabilirsiniz. Söküm ve tekrar montaj için ücret talep etmekteyiz.

Prefabrik evler depreme dayanıklı mı?

Evet, prefabrik evler depreme dayanıklıdır. Prefabrik konutlar, 1. derecede deprem bölgeleri esas alınarak imal edilmektedir. Depreme karşı betonarme binalardan daha dayanıklıdır. Bunun sebebi betonarme binalarda esneme payı olmadığı için kuvvet karşı koyamaz ve kırılır. Prefabrik yapılar ise deprem kuvvetini belli bir ölçüde emerek esnekliği sayesinde kırılgan yapıdan uzaklaşır.

Prefabrik evler kaç günde kurulur?

Prefabrik ev malzemeleri hazır edilip nakliyat arsanıza geldiği zamandan sonra kısa sürede teslim edilir. Buradaki ölçü evinizin kaç metrekare olduğudur. Montaj ekiplerimiz günlük ortalama 20 m² ev yapar. Buradan yola çıkarak kaç metrekare bir ev yaptırıyorsanız onu 20’ye bölerek tahmini gün sayısını öğrenmiş olursunuz. Fakat burada göz ardı edilmemesi gereken bir husus, her ihtimale karşı birkaç günlük fazladan pay bırakmaktır. Bunun sebebi olmasını istemeyeceğimiz aksaklıkların çıkabilme ihtimalidir.

Prefabrik evler en fazla kaç katlı yapılabiliyor?

Hizmetlerimiz arasında tek kat ve dubleks olarak 2 seçenek mevcuttur.

Prefabrik binaların ömrü ne kadardır?

Prefabrik evlerdeki en önemli etkenlerden birisi olan malzeme kalitesi bu konuda belirleyici unsurdur. Firmamız bu konuda oldukça hassas olduğu için piyasadaki en kaliteli malzemeleri kullanmaktadır. Bu sebeple binalar 40-50 yıl arasında bir ömre sahip olmaktadır.

Prefabrik evlerin ısı ve ses yalıtımı nasıldır?

Dış duvar kalınlığı 10 cm, iç duvar kalınlığı olarak 6 cm malzeme kullanmaktayız. Duvar panelleri arasında 16 dansti yoğunluğundaki strafor ve çatı izolasyonu için kullanılan taş yünü bulunmaktadır. Bundan dolayı ısı ve ses izolasyonu betonarme binalara nazaran daha fazladır.

Prefabrik evler hangi ülkelerde yaygın?

Prefabrik evler, ülkemizde yeni yeni canlılık kazanmaya başlamış yapılardır. Fakat Avrupa ve Amerika’da çok yaygın olarak tercih edilen bir yapıdır.

Prefabrik evler her mevsim kullanılabilir mi?

Evet, prefabrik evler 4 mevsim rahatlıkla kullanabileceğiniz kalite ve dayanıklılıkta imal edilen malzemeden yapılır. Ev yaptırmak istediğiniz bölgenin iklimine en uygun olacak şekilde malzeme imalatı yapılıp önlem alınmakta ve her mevsim evinize rahat bir şekilde oturabilirsiniz.