Tekerlekli Konteyner

Tekerlekli Konteyner

Römorklu konteyner olarak bilinen tekerlekli konteyner, konteynerleri farklı yerlere getirmek amacıyla kullanılmaktadır. Konteyner denildiği zaman akla ilk gelen noktalardan bir tanesi ticaret ve taşımacılık olmaktadır. Aslına bakılırsa konteyner kullanımının bu alanlar ile sınırlı olmadığının farkına varılması gerekmektedir. Tekerlekli konteyner bu alternatif alanlar içerisinde bulunmaktadır. Barınma ihtiyacının karşılanması günümüz dünyası içerisinde çok zor karşılanan bir noktaya gelmiştir. Tam da bu nedenle konteynerler bazı aileler için kurtarıcı olan bir özelliği içerisinde barındırmaktadır. Afet zamanlarında da konteynerler bir barınma aracı olarak kullanmanın aslına bakılırsa ne denli önemli bir nokta olduğunun çok daha net bir biçimde farkına varılmaktadır. İnsani yönü bu denli fazla olan tekerleği olan konteyner farklı amaçlara da hizmet edebilmektedir.

Tekerlekli konteyner ihtiyaca göre farklı boyutlara sahip olabilmektedir. Kişilerin üretici firmaya konteynerin ne için kullanılacağı ile alakalı bir dönüt vermesi yeterli olacaktır. Geçmiş senelerde bazı klasik standart konteyner ölçüleri bulunmaktaydı ve kişilerin talepleri ne olursa olsun bu ölçüler üzerinden konteynerlerin hazırlanmasına devam edilmekteydi. Mevcut durumun ise bu biçimde olmadığının altını çizmek gerekmektedir.

Tekerlekli Konteyner Çeşitleri

İçindekiler

Ticaret alanında kullanılan konteyner araçlarının türleri her geçen gün değişmeye ve artmaya devam etmektedir. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak konteynerlere ek özelliklerin koyulması yeni konteyner türlerinin ortaya çıkmasını tetikleyen alt başlıklar arasında bulunmaktadır. Piyasada ticaret ile uğraşan ve taşımacılığı meslek olarak benimsemiş kişiler tarafından en çok tercih edilen konteyner türleri şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Standart konteyner
  • Yemekhane konteyneri
  • Wc duş konteyner
  • Demonte konteyner
  • Ofis konteynerleri
  • Konteyner evler
  • Römorklu konteyner
  • 2 oda konteyner
  • Tek oda konteyner

Bu seçeneklerin sahip oldukları özellikler konteynerlerin fiyatlarının en büyük belirleyicisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Yukarıda belirtilen konteyner türlerinden bazıları ticaret içerisinde kullanılmaktadır. Ticaretin aktif bir yapıya sahip olması için ulaşım ağlarının düzgün kurulması gerekmektedir. Konteynerler ulaşım ağlarının düzenli bir biçimde işlemesi için gerekli olan en önemli noktalardan bir tanesidir. Tekerlekli konteyner vasıtası ile ticaret işlemleri gerçekleştirilmese bile kişilerin barınma ihtiyaçları çok steril ve hoş bir biçimde gerçekleştirilmektedir.

Tekerlekli Konteyner Fiyatları

İnşaat alanları içerisinde hem mühendislerin hem de inat içerisinde çalışan kişilerin kalacak yer ihtiyacı duyduğu herkes tarafından bilinen alt başlıklardan bir tanesidir. Kişilerin açık bir alan içerisinde barınma ihtiyacının karşılanması ve sağlık koşulları bakımından da iyi bir yapıya sahip olunması için tekerlekli konteyner fiyatları, 30 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılmaktadır. Burada konteynerin fiyatını etkileyen hususlar; konteynerlerin boyutları, cinsleri ve şase sistemlerinin kalitesidir. Bu konteyner cinsinin kullanılması en uygun olan noktalardan bir tanesidir. Kişilerin fazlalığına göre odanın büyüklüğü ve ayrıca oda sayısı da net bir biçimde artırılabilmektedir. Konteynerler çok farklı hizmetler ile donatılabilmektedir. Bu hizmetlerin başında da tuvalet ve duş ihtiyacının karşılanması için gerekli olan çalışmalar yer almaktadır. duş ihtiyacının karşılanması ve tuvalet ihtiyacının sorunlara neden olmaması için bu tür konteynerlerin bir gereklilik olarak görülmesi organizasyon sahipleri tarafından vurgulanması gereken noktalardan bir tanesidir.

Toplu bir biçimde eğlenilen konser gibi etkinliklerin sağlıklı bir biçimde sürdürülmesi için uygulamayı ortaya koyan kişilerin tuvalet ihtiyacının nasıl karşılanacağı konusunda bir girişimde bulunması gerekmektedir. Tekerlekli konteynerler konser alanları çerisine yerleştirilmesi ile beraber kişilerin sağlıklarını ikinci plana atmadan eğlenceli bir ortamın sağlanması mümkün kılınmaktadır. Konser alanının büyüklüğü ve katılacak kişi sayısı ile doğru orantılı olarak konteynerlerin büyüklükleri de değişime tabi tutulmaktadır. Başlı başına bir tekerlekli konteyner almak istemeyen kişiler satın aldıkları konteynerlerin bir kısmının tuvalete ayrılmasını talep edebilirler.