Fugalı Konteyner

Fugalı Konteyner

Isı yalıtımının önemli olduğu konteynerlerde genellikle dış cephede ısı yalıtım levhaları ve köpükler kullanılır. Köpüklerin üzerine de dış kaplamayı sağlamak amacıyla fuga kullanılmaktadır. Metropol konteynerlerinin neredeyse tamamında fuga kullanılmaktadır. Fugalı Konteyner ısı yalıtımı ve görsellik açısından oldukça önemli sonuçlar vermektedir.

Fuga Nedir?

İçindekiler

Fuga dış cephede estetik bir görüntüyü sağlamak amacıyla kullanılan dış kaplamadır. Dış kaplamada boşluklar kullanılarak fuga malzemesi dizilir. Isı köpükleri konteynerlere döşenince dış kaplamada hoş olmayan görüntüler belirtmektedir. Fuga boşlukları bırakılarak bu görüntünün ve yüzey çatlaklarının önüne geçilmiş olur. Fugalı Konteyner, fuga profili kullanılarak bozulmalar en aza indirgenmiş olur. Konteynerlerin dış cephesinde yalıtım amacıyla ısı levhaları aralıklı olarak yerleştirilir. Aralara da ısı yalıtım bantlar eklenir. Bantlar üzerine uygun boyutlarda fuga profili yüzey maddeleri ile yerleştirilir. Böylece Fugalı Konteyner oluşturulmuş olur. Fuga boşluklu malzemelere strafor denir. Konteynerlerde fuga profilinden çok straforlar kullanılır. Fuga kolaylıkla konteynereler straforlar ile eklenir. Daha sonra dış cephe malzemesi kaplanarak istenilen renge boyanır. Fuga profili yeni yapılan evlerin dış cephelerinde sadece görsellik olarak bile sıklıkla kullanılmaktadır. Bu yüzden özellikle metropol konteynerlerinde çok tercih edilmektedir. Fugalı şık bir görsellik sunarak konteynerlere estetik bir görüntü kazandırılabilmektedir.

Fuga Kullanılan Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

 • Fugalı Ofis Konteynerleri: özellikle 4 lü 5 li ofislerde çok tercih edilmektedir. Müşterilere isteklerine göre modern bir ofis havası ve imkânı sunmaktadır.
 • Kamp Fugalı Konteyner Tesisleri: istenilen ebat ve özelliklerde yapılmaktadırlar.
 • Oto Garaj Otomatik Kapılı Fugalı konteyner: sürgülü otomatik açılan ve yan kapılı modeller ile prefabrik ve ya çiftlik evlerle uyumlu olarak üretilmektedir.
 • Pansiyon Konaklama konteynerleri
 • Pansiyon birleşim Fugalı Konteyner
 • Pazarlama Ofisi ve showroom konteynerleri
 • Polis, jandarma ve güvenlik konteynerleri: Fugalı ve köpüklü ısı yalıtımı kullanılarak üzeri film kaplı kabinler kolayca imal edilip polislerin belli başlı noktalarda güvenlik noktası oluşturması için kullanılabilmektedir. Dış darbelere karşı son derece güvenli üretilen polis kabinleri güvenlik üst düzey düşünülerek imal edlmektedir.
 • Zabıta ve bekçi konteynerleri: Tek odalı köpüklü ısı yalıtımı yapılan bekçi konteynerlerinde fuga kullanılabilmektedir. Dış cephede fuga aralıklı betopan kullanılırken iç cephede ise PVC lambri kullanılabilmektedir.
 • Çift katlı restoran Fugalı Konteyner
 • Restoran Birleşim Fugalı konteynerleri
 • Sağlık, Afet ve Dinlenme konteyneri
 • Cafe ve Büfe konteynerleri: 9 metrekareden başlayarak 3 taraflı camlı prefabrik Fugalı ve ahşap döşemeli konteynerler üretilmektedir.
 • Galeri ve Tanıtım Fugalı Konteyner
 • Taksi Konteynerleri: Her ebatta taksi durakları özellikle Fugalı biçimde görsellik olarak dikkat çekici olarak üretilir. Havaalanı ve otogarlarda az yer kaplamasından dolayı taksi konteynerleri çok tercih edilmektedir.
 • Tek Katlı Verandalı Prefabrik evler: Özellikle Fugalı Konteyner denilince ilk akla gelen konteynerler prefabrik evler olmaktadır. Görselliğin son derece önemli olduğu bu yapılarda sıklıkla fuga kullanılmaktadır. Binanın birleşiminde fuga kullanılarak ıs yalıtımı eksiksiz olarak kapatılmaktadır. Müşterinin isteğine göre dış kaplama boyanabilmektedir. Dış kapılar, iç kapılar ve dış cephe uygu olarak tasarlanır ve düzenlenir. Çatılar boyalı trapez saç ile kaplanır. Dış cephe Fugalı betopan kaplanır.
 • Villa Tarzı Fugalı Konteyner Prefabrik Evler: Son zamanlarda çok kullanılan villa tipi prefabrik evlerde de dış cephe olarak dekoratif olarak çok ön plana çıkan Fugalı betopan kalama tercih edilmektedir. İç cephede ise karkaslı kalın betopan duvarlar kullanılmaktadır. Dış cephe fuga olduğundan uzun yıllar dayanacak şekilde boyanabilmektedir.