Konteyner Ev

Konteyner Ev

Konteyner ev fiyatları ve modelleri bu sayfamızda yer almaktadır. Bu evler günümüzde yaşam alanı da oluşturmaktadır. Konteyner evlerin avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Fakat avantajları daha fazladır. Çevreye zararı bulunan beton kullanımı diğer evlerin yapımına oranla oldukça azdır. Yine diğer evlere oranla daha az sürede inşa edilir ve daha az emek gücü harcanmış olur. Ağaçlar kesilmez. Konteyner evler, konteynerlerin yan yana ve üst üste konulmasından meydana geldiği için imarı daha az sürede tamamlanır. Ayrıca konteyner ev yapımında ikinci el konteyner kullanılacağı için, diğer evlere oranla yapımı kat ve kat daha uyguna gelecektir. Bunlar konteyner evin başlıca avantajlarıdır. Bunun yanında az dediğimiz dezavantajlarından bahsetmek gerekir.

Konteyner ev, belli bir zaman sonra paslanabilir. Bunun çözümü, anti pas işlemi gerçekleştirmektir. Her ne kadar diğer evlere göre kısa sürede bitip maliyeti daha az desek de, vinç gibi taşıma ekipmanlarının pahalılığını da göz ardı etmemek gerekir. Konteyner evin işçiliği uygundur fakat ekipmanlar pahalıdır. Bunun dışında günümüzde bu tür evler hakkında yeterli bilgiye ve donanıma sahip çok az insanın bulunur. Dezavantajları içerisindeki en önemli nokta olan, ikinci el aldığınız konteynerlerin içinde öncesinde zehirli ve tehlikeli maddeler taşınmış olma ihtimalidir. Buna oldukça dikkat etmemiz gerekmektedir. Aksi takdirde büyük sonuçlar doğurabilir. Bunlar da belli başlı dezavantajlarıdır. Son madde harici diğerleri oldukça kolay halledilebilir gözükmektedir. Gerçi iyi ve dikkatli bir araştırma yaptığımız takdirde son madde de bizim konteyner ev sahibi olmamıza engel olamaz. Eğer konteyner ev sahibi olmayı düşünüyorsak, konteyner evi olan insanlardan avantaj ve dezavantajlarına dair daha ayrıntılı bilgiler alıp bu doğrultuda kararınızı rahatlıkla verebilirsiniz.

Konteyner Ev Fiyatları ve Modelleri

Konteynerlerin birçok çeşidi vardır. Bu sektörde taşınacak yükün özelliğine göre konteyner ev seçimi yapılır. İstisnalar dışında, konteynerlerin bir adet güvenlikli kapısı vardır. Bu kapılardan içeri yükleme yapılır ve limanlarda gemilere aktarılır. Demir yolunu kullanarak yapacağımız taşımacılıkta ise konteynerler sıralı bir şekilde yük trenlerine yüklenir. Deniz yoluyla demir yolu taşımacılığının karşılaştırmasını yaptığımızda; deniz yolu hem daha hızlıdır, hem gemiler alan olarak daha geniştir ve hem de bu sebepten ötürü taşıma işlemini tek seferde gerçekleştirerek daha uygun maliyet sağlar. Konteyner evlerin taşımacılık sektöründe bu kadar önem arz etmesinden bahsettikten sonra konteynerin başka bir kullanım alanlarına geçebiliriz.