ikinci el konteyner

İkinci El Konteyner

İkinci el konteyner fiyatları ve modelleri için araştırma yapacaksak en iyi araştırma yapabileceğimiz yer internet olacaktır. İnternette yapacağımız araştırmalarla konteyner yapan firmaların sitelerinden 2. el konteyner bulmak mümkün olacaktır. Bunun haricinde al, sat siteleri de araştırma yapabileceğimiz yerlerdir. Ancak daha geniş bir araştırma yapıyorsak, tır garajlarını, limanları ve hava alanlarını da dolaşabiliriz. Orada da yük taşıyan firmalar satacakları konteynerleri bırakabilirler. İyice bir inceleme sonucunda ikinci el konteyner, hiç de zor olmayacaktır. Ancak bu araştırmayı yaparken yeni konteyner fiyatlarını da bilmemiz gerekmektedir ki 2. el konteyner alırken dikkat edelim.

İkinci El Konteyner Hangi Sektörlerde Kullanılır?

İçindekiler

İkinci el konteyner, ilk bakıldığında kullanım amacına göre şantiyelerde, WC, banyo gibi yine şantiyelerde kullanılan konteyner türleridir. Bunlar için 2. el konteyner tercih edilmesinin nedeni, bu konteynerlerde konforun ve birinci sınıf malzemelerin kullanılmış olması gerekmez. Bir yük konteyneri bile istenirse şantiyelerde işçilerin yatacakları yerlere dönüşebilir. Bununla birlikte yük konteynerleri WC ve banyo konteyneri olarak da kullanılabilir. Küçük tadilatlarla bu mümkündür. Hatta ihtiyacı olanlar için ev olarak bile kullanılmaya müsait duruma çok kolay getirilebilir. Aslında araziniz varsa ikinci el konteyner alarak bunu yazlık durumuna geçirmeniz bile mümkündür. Ancak yazlık olarak kullanılacak konteynerlerin izolasyonlu olması daha yerinde olacaktır. Biz yazlıklarımızı genellikle sıcak bölgelerde seçtiğimiz için izolasyon mutlaka önemlidir. Bununla birlikte izolasyonlu 2.El konteyner bulmak da mümkündür. İyice araştırma yapılırsa bu mümkün olabilir.

İkinci el konteyner, yük konteynerlerinde daha sık satışa çıkar. Çünkü firmalar yük taşıma işini bıraktıklarında ellerinde bulunan konteynerleri satmayı düşünürler. Ayrıca titiz firmalar yeni konteyner kullanmayı düşünebilirler. Ya da işlerinin titizliği nedeniyle konteynerlerini yenileme yoluna gidebilirler. İşte bu durumda ellerinde bulunan ikinci el konteyner için satış yapmayı düşünebilirler. Bu nedenle de ya kendi firma sitelerinde, ya da ikinci el satış yapan sitelerde ilan vererek konteynerini satmayı düşünebilirler. Sıkı bir araştırmayla konteyner almak istiyorsanız bu ilanları izleyerek veya bizzat söylediğimiz gibi liman, tır garajları ve hava alanlarında bu konteynerlere ulaşabiliriz.

2. El Konteyner

Tüm bunlarla birlikte ev, ofis, şantiye konteyneri de 2. el konteyner olarak karşımıza satılık olarak çıkabilir. Al, sat sitelerinde bu tür ilanlara sıklıkla rastlayabiliriz ancak bu tür konteynerler sabit oldukları için taşınması güçtür. Ama bunlar bulundukları arazi ile de satışa çıkarılabilirler. Ancak bu tür konteynerleri arazisiyle birlikte almak istiyorsak karşımıza tapu işlemleri de çıkacaktır. Ya da arazisiyle birlikte almak istemiyorsak ve sadece konteynerler satılıyorsa o zaman bunları yerinden sökmemiz gerekebilecektir. İşte bu nedenle sabit konteynerlerin satılması güç olabilecekken, yük taşıma işleminin yapıldığı ikinci el konteyner, dana çabuk satıldığından satışında fazla sorun çıkmayacaktır. O nedenle yük konteynerlerinin satışı daha fazla olabilir.

Hatta örnek olarak alacak olursak iki, üç katlı bir konteyner evin, veya büyük alanlar kaplayan şantiye, fabrika gibi yerlerdeki satılık konteynerlerin sökümü de zaman ve maliyet açısından sorun teşkil edeceğinden bunların satışına sahipleri daha zor karar verebilirler. Eğer söküm işlemi hem maddi yönden, hem de zaman yönünden ikinci el konteyner almayı göze alabilirseniz, 2. el konteyner almakta da bir sakınca yoktur. Hele hele yeriyle birlikte satılmıyorsa atölye, şantiye ve atölye gibi yerlerin yapımında kullanılan konteynerleri satmak daha da zordur. Bunların sökümü küçük bir ev konteynerinin satışından hem zaman yönünden, ham da parasal yönden daha fazla olacaktır. Tüm bunlarla birlikte siz konteynerinizi satmayı düşünürseniz her durumda satabilirsiniz. Sadece fazlasıyla paranız ve zamanınızın olması bu iş için yeterlidir.