Kiralık Konteyner

Kiralık Konteyner

Asıl konumuz olan kiralık konteyner bölümü açıklamadan önce; konteyner nedir, ne amaçla kullanılır, tarihçesi nedir ve ne gibi çeşitleri vardır bunlardan bahsetmemiz gerekir. Çünkü taşımacılık ve uluslararası nakliye sektörü gün geçtikçe ilerlemekte, şuan birçok sanatçı bile konteynerler sayesinde taşınıyor, WC kullanıyor, hatta yemek yiyorlar.

Konteyner; tekrar tekrar kullanılabilen çelik kutu şeklindeki yapılardır temelinde. Ancak uluslararası taşımacılık sisteminde, içindeki ürün ya da hizmet araçlarının zarar görmeden hasarsız olarak gereken yere güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlayan yapılardır. Günümüzde satılık konteyner ve kiralık konteyner olmak üzere iki çeşitte pazarlama sektörüne sunulmuştur. Ayrıca konteyner sektörü günden güne gelişim göstererek aşağıdaki çeşitlere ulaşmıştır;

  • Özel tasarım konteyner
  • Kimyasal atık konteyner
  • Atık konteyner
  • Wc duş konteyner
  • Cafe büfe konteyner

Standartlaştırılmış bir çelik konteyner ilk olarak Amerika Silahlı Kuvvetleri tarafından 1950 li yıllarda geliştirilmiş daha sonrada yayınlanmıştır. Şuanda tüm dünyanın deniz, kara, ray ve hatta çok özel durumlarda hava taşımacılığında bile kullanılan kiralık konteyner hizmeti hem taşıyıcı firmaya hem de alıcı firmaya kolaylık sağlamaktadır.

Kiralık konteyner avantajlarına değinmek gerekirse; öncelikle sıfır konteyner maliyetinden ve resmi evrak işlerinden kurtarmaktadır. Bir avantajı ise ikinci el konteynerlerin hasar tespiti ve ya satıcı ilişkileri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Kiralanan ürün ne olursa olsun kiralama firmaları ürünlerini size sıfırmış gibi hazırlarlar ve kullandığınız ürünü ilk defa siz kullanıyormuşsunuz gibi temiz verirler. Kiralama sektörünün bir üyesi olan Kiralık konteyner firmaları da aynı prensipte çalışmaktadır. Bu sebepten konteyneri ikinci el almaktansa kiralamak ve depolama gibi hem uzun vadede oluşturulan hem de masraflı zahmetlerden kurtarmış olur.

Kiralık Konteyner Fiyatları

Gelişen demir-çelik konteyner teknolojisi sayesinde açılıp kapanabilen konteynerler üretilmiştir. Kiralık konteyner fiyatları sıralamalarına girmiştir. Kullanımı oldukça basit ve birkaç saat içerisinde kurulan bu konteynerler günümüzde restoran, satış ofisi, acil sağlık kabini, kan merkezi kabini isimleri ile adlandırılarak kullanılmaktadır. Konteyner üretimleri günümüzde yükseklik, metrekare, uzunluk olarak çeşitli ölçü standartlarında üretilmektedir. En çok kullanılan konteyner ölçüleri 20 feet ve 40 feet olmak üzere ayrılmaktadır. Uluslararası taşımacılıkta bu iki ölçüden en çok kullanılanı 20 feet dir. Kiralık konteyner işlemleri de ülkemizde genelde 20 feet ölçüleri üzerinden yapılır.

Konteyner sektörü 2000 yılından itibaren sadece taşımacılıkta kullanılmaktan oldukça öteye geçmiştir. Özellikle dünya turlarına ve uç sporlara meraklı sporcular, yanına çok fazla eşya olmak zorunda olan bireyler özel tasarım konteynerler sayesinde ihtiyaçlarını gidermektedirler. Bu konuda yine kiralık konteynerler devreye girmektedir. Uzun vadeli kiralamalarda indirim ve kampanya imkânı sunan firmalar sayesinde, konteyner kullanıcılarının da maliyeti oldukça düşmüş olmaktadır.

Kiralık konteyner ince uzun yapı sayesinde doğal afet ve kriz dönemlerinde yaşam alanı oluşturmak özelliği de vardır. Acil durum kabinleri ve modüler kabinler bu sayede insan sağlığını önemseyen bir yapı haline gelmiştir. İnternette bir konteynerden harika yaşam alanları, hatta kalıcı ikametleri haline getiren insanlar görmeniz mümkündür. Plastik malzemeler gibi doğaya zararı olmayan çelik konteynerler, taşınabilir ve az yer kaplaması sebebi ile oldukça kullanışlıdır. Son olarak konteynerlerin en önemli özelliği taşıma kapasitesidir, tonlarca eşyanızı, ya da nakil edeceğiniz ürünleri, hatta içerisinde yaşayabileceğiniz ev gereçlerinizi hiç hasar vermeden, su ve ateş geçirmeden saklamanızı sağlarlar. Depo olarak saklanan konteyner alanlarında, bir binanın alt katını tutmaktansa konteyner kiralamanız sağlam kapısı ve mühürlenebilme özellikleri ile daha avantajlı ve her ihtiyacınız için kullanışlıdır.