Neden Anahtar Teslim Prefabrik Ev Yapmıyoruz?

Yaman Prefabrik Yapı Teknolojileri, yurt içi ve yurt dışında projeler yapan bir firmadır. Prefabrik ev açısından Türkiye’nin en büyük imalatçısı konumunda olup Türkiye’nin 81 iline ve tüm ilçe ve mahallelerine evler yapmaktayız. Anahtar teslim prefabrik ev, müşterilerimizin sıklıkla istediği bir ev yaptırma modelidir. Fakat burada şöyle bir durum söz konusudur. Prefabrik ev konusunda sınırı olmayan firmamız bu alanda hizmet verdiği için ev ihtiyaçları konusunda müşterilerimizin tercihine kalmış kalemleri müşterilerimize bırakmaktadır.

Bu şu demektir. Prefabrik ev ile ilgili tüm malzemeleri üretmekteyiz fakat beton, şap, parke, seramik ve mutfak dolabını müşterilerimize bırakıyoruz. Bunun sebebi, bizim imal ettiğimiz malzemelere güvence veriyor ve müşterilerimizin her zaman memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Fakat parke, seramik ve mutfak dolabı gibi gereksinimlerde onlarca marka ve model müşterilerimize sunulmaktadır. Bu hususta müşterilerimizin her birinin isteği ve ihtiyacı farklı olmaktadır.

Anahtar teslim prefabrik ev noktasında bu malzemelerin tedariğini dışarıdan yaptığımızda 2 sorun ortaya çıkmaktadır. Bunlar:

  • Daha yüksek maliyet
  • Bizim imal etmediğimiz malzemelerden kaynaklanabilen sorunlar

Anahtar Teslim Prefabrik Ev Maliyeti

Parkeyi dışarıdan temin ettiğimizde örneğin fiyatı 1000 TL olsun. Bunun üzerine %18 KDV ve işçilik eklediğimizde fiyatı daha da artmaktadır. Bunun gibi beton, şap, seramik ve mutfak dolabı gibi malzemelerde de müşterimize fazladan %20-25 arası masraf çıkmaktadır. Bundan dolayı müşterilerimizin bu kalemleri kendileri yaptırmaları hem maliyet açısından hem de taahhüt firmalarından aldıkları ürünler ve onların verdikleri garanti açısından en doğrusu olmaktadır. Ayrıca bu tür ürünlerde çok fazla marka ve çeşidin olması da ayrı bir durumdur. Düşük, orta ve yüksek kaliteli ürün konusunda müşterimiz kendi isteği ve bütçesi doğrultusunda dilediği malzemeyi alabilir.

Ayrıca müşterilerimizin her birinin arazisi farklı eğime sahiptir. Bu kot farkından oluşan hafriyat ve beton masrafı da değişmektedir. Düz bir arazi üzerine dökülecek subasman ve hafriyat masrafı ile %30 eğime sahip bir arazi için harcanacak masraf arasında fark bulunmaktadır. Dolayısıyla her müşterimiz kendi arazisi ölçüsünde bir masrafa girmiş olacağı için hem haksızlık ortadan kalkmaktadır hem de prefabrik ev yaptıracağı ilçeden bunu daha ucuz yolla çözmektedir.

Bir diğer konu ise nakliyat masrafıdır. Fabrikamız Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yer almaktadır. Kocaeli ilçeleri yada çevre şehirlere yapılacak nakliyat masrafı ile mesafe olarak uzak bir şehrimize yapılacak nakliyat ücreti aynı olmadığı için nakliyatı da anahtar teslim prefabrik ev fiyatları içerisinde dahil edemiyoruz. Şu bilinmelidir ki, müşterilerimize daima en kaliteli ve memnun olacakları prefabrik evleri yapıyoruz. Bu konuda yaptığımız evlere kefiliz ve garanti veriyoruz. Fakat bizim imal etmediğimiz malzemeler hususunda aynı garantiyi veremediğimiz için ve müşterilerimizin tercihine kalmış ürünler noktasında sizlerin karar vermesini daha uygun buluyoruz. Kurulduğumuz 1999 yılından itibaren bizlere prefabrik ev yaptıran binlerce müşterimiz arasında yerinizi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.